Úvodní stránka Akce O firmě Pobočky Kariéra Kontakt E-shop
pujcovna-naradi

Mazací plány - motorové oleje

Mazací plány

Při výběru motorového oleje je potřeba řídit se doporučením výrobce. Tento urří, jaký druh motorového oleje, s jakou viskozitou a jakými normami je nutné zakoupit. Tyto informace vyčtete ze servisní příručky k vozidlu. Pokud informace neznáte, pomůže katalog výrobce.

Níže jsou k dispozici odkazy na katalogy olejů jednotlivých výrobců. Některé ze stránek nejsou v českém jazyce, nicméně výběr je vždy prakticky totožný. Zvolíte druh vozu (ať už z roletky, nebo ikonou), nejčastěji bývají osobní auta, dodávky, nákladní vozy, motocykly. Dále specifikujete značku, model vozu, obsah případně výkon motoru. Katalog Vám poté zobrazí oleje a maziva do motorů, převodovky, diferenciálu, posilovače řízení a podobně.

 

Castrol

Mazací plány pro oleje výrobce Castrol. Po příchodu na stránky v pravé části zvolte zvolte odkaz "Mazací plány". Poté vyberte výrobce vašeho auta, specifikujte model. V posledním kroku je uveden doporučený typ oleje.
 

Lukoil

Mazací plány pro oleje výrobce Lukoil. Po kliknutí zvolíte kategorii vozu. Dále vyberete výrobce vašeho vozu "Select a Make", dále model "Select a Model" a nakonec typ vozu "Select a Type". Poté klikněte na tlačítko "Zobrazit radu"

Shell

Mazací plány pro oleje výrobce Shell. Po kliknutí zvolte druh automobilu (osobní, nákladní, motorka atd.), dále zvolte výrobce, model auta, poté se zobrazí výrobcem doporučený olej. 

Valvoline

Mazací plány pro oleje výrobce Valvoline. Stránka je v anglickém jazyce. Z roletové nabídky vyberte značku vašeho vozu, model a typ auta a také počet ujetých kilometrů. Poté se zobrazí doporučený olej pro váš vůz.

 

Total

Mazací plány pro oleje výrobce Total. Stránka je v anglickém jazyce. Klikáním specifikujete typ vozu, značku, model, motor a již uvidíte vhodný olej pro vaše auto.

 

Mobil

Mazací plány pro oleje výrobce MOBIL. Stránka je v německém jazyce.. Po kliknutí hned do prvního možného řádku vepište značku auta a stiskněte "Enter" (klikněte "Suche"). Na další straně vyberte typ vozu. Pokud se na stránce nenalézá, na konci seznamu stiskněte tlačítko "Show all results", poté vyberte vaše auto. Na další straně je uveden doporučený olej pro váš vůz.

 

Elf

Mazací plány pro oleje výrobce Elf. Stránka je v anglickém jazyce. Klikáním specifikujete typ vozu, značku, model, motor a již uvidíte vhodný olej pro vaše auto.

 

Liqui moly

Mazací plány pro oleje výrobce Liqui moly. Stránka je v anglickém jazyce. Po kliknutí zvolte ikonou, jakého typu je váš vůz. Poté zvolte výrobce vozu z nabízených možností. Dále specifikujte typ vašeho vozu a motorizaci. Poté uvidíte oleje výrobce Liqui Moly určené pro váš vůz.

 

Q8

Mazací plány pro oleje výrobce Q8. Stránka je v anglickém jazyce. Klikáním specifikujete typ vozu, značku, model, motor a již uvidíte vhodný olej pro vaše auto.

Motul

Mazací plány pro oleje Motul. Stránka je v anglickém jazyce. Po kliknutí můžete vyhledat typ vozu přímo ve vyhledávacím políčku, nebo jej vyhledat pomocí výběru ve stromu, kdy specifikujete značku, model auta atd. až se dostanete k oleji vhodném pro váš vůz.

 

Selenia

Mazací plány pro oleje Selenia. Stránka je v anglickém jazyce. Po kliknutí zvolíte značku vozu. Dále vyberete možnost "motorcars" a přesný typ vašeho vozu a potvrdíte stisknutím "search". Nyní stačí jen vybrat konkrétní verzi vašeho auta a zjistíte vhodný olej.

 

Millers Oils

Mazací plány pro oleje Millers Oils. Stránka je v anglickém jazyce. Po kliknutí zvolíte kliknutím na ikonu typ vozu (osobní, dodávka, motocykl atd, dle potřeby). Následně zvolíte značku (select manufacturer), model a motorizaci, po poslední volbě vyčkáte zobrazení informací o vhodném oleji.

 

Přímé hledání:Spřátelené weby
Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut